Blog

Przystanek: Zielona Przystań 2016

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie Przystanek: Zielona Przystań 2016 w okresie od 2016-05-01 do 2016-12-31 w formie wspierania realizacji zadania przez MINISTERSTWO RODZINY PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ w ramach dotacji z Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich w roku 2016, dla oferty nr 2271.

Projekt jest programem profilaktyczno – terapeutycznym dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ponadto projekt realizowany jest przy współudziale osób z różnych środowisk zawodowych, płaszczyzn sektora publicznego ( naszymi partnerami w projekcie jest Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą, Urząd Gminy w Górzycy oraz Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wielkopolskim), prywatnego ( niezawodna firma KAIPLAST Gniecioszek) i społecznego ( Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), co wpływa na integrację społeczną. Obejmuje kompleksową pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu i patologii (tj. uzależnienie, współuzależnienie i przemoc w środowisku rodzinnym i rówieśniczym dzieci i młodzieży) oraz wykorzystuje kapitał obywatelski w celu przeciwdziałania dezintegracji społeczeństwa.
W maju, czerwcu i lipcu będziemy w szkołach, punktach sprzedaży napojów alkoholowych, Urzędzie Miasta, Urzędzie Gminy na terenie Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz Gminy Górzyca. Akcja profilaktyczno – terapeutyczna Zielona Przystań na XXII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie się już 04.07.2016 r. i będzie trwała do 19.07.2015 r. , znajdziecie nas w Pasażu NGO blisko Akademii Sztuk Przepięknych, od godziny 8.00 do 21.00.

Chcesz porozmawiać? Chcesz sprawdzić na ile Twoje picie alkoholu jest bezpieczne? Masz problem? ODWAŻ SIĘ !!! Jesteśmy tu dla Ciebie. Szczegóły naszych działań na tej stronie. W trakcie trwania projektu w aktualnościach ukażą się relacje z naszej pracy, ciekawe zdjęcia, materiały informacyjne, testy. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W PROJEKCIE!